زندگی در بالکسا

قبول مسئولیت و عملکرد محوری

تضمین موفقیت های بزرگ

فرهنگ سازمانی بالکسا

محیطی کم نظیر برای موفقیت: مدیران ارشد، بطور مداوم سعی می کنند بالکسا را تبدیل به یکی از بهترین مکان های دنیا برای کارکردن افراد با استعداد، بلند پرواز و نتیجه گرا کنند.

فرهنگ سازمانی مجموعه ای از اصول، رفتارها و قواعدی هستند که در بالکسا همه چیز بر اساس آن برنامه ریزی شده است. قبول و عمل به فرهنگ سازمانی تنها شرط مهمی است که شخص باید در تمام مراحل و دورانهای زندگی کاری خود طبق آنها عمل و رفتار کند. فرهنگ سازمانی در بالکسا نتیجه مطالعه هشت ساله بوده که به طرز شگفت انگیزی اشخاص توانمند را شناسایی و به رده های بالایی سازمان هدایت می نماید. از یک نظر می توان فرهنگ سازمانی بالکسا را فرهنگ موفقیت نامید چرا که در این فرهنگ تمامی حقوق یک شخص محترم شمرده شده و تضمین می کند که شخص با لذت کار می کند و با لذت پیشرفت می کند. در این سازمان همه پیشرفت ها، سنجش ها و موفقیت ها بر اساس فرهنگ سازمانی می باشد. /  یادآوری: مدیران ارشد بالکسا در حال جمع بندی نهایی فرهنگ سازمانی هستند و ممکن است در چند ماه آینده تغییراتی جزئی در این بخش ایجاد شود.

برند بالکسا: برند جهانی با پلتفرم ابر تجارت (زنجیره تجارت) و عرضه عمومی سهام در بورس بین المللی IPO

از برندهای برتر:  تا سال 2023 بالکسا به لیست برندهای شناخته شده در سطح جهانی وارد شده و دارای حداقل یک برند در لیست 1000 برند اول جهان خواهد بود.

محصولات عسل:  رهبر بازار محصولات آرایشی، زیبایی، دارویی و غذایی بر پایه عسل طبیعی با ارائه محصولات شماره 1 جهان. (کوکاکولای صنعت عسل)

 

- توسعه سرمایه های انسانی حرفه ای (و تیم C-Suit): منطبق بر فرهنگ بالکسا با هدف خلق مدیرانی کارآمد، باانگیزه و قابل اعتماد که صرف نظر از مقیاس کسب و کار خود جهانی می اندیشند.

- توسعه و بهبود مستمر در کلیه زمینه ها.. (فرایندها، سرمایه های انسانی، کلیه خدمات، کلیه کالاها)

- تولید کالاها بر اساس سخت گیرانه ترین استانداردهای جهانی جهت عرضه در بازارهای جهانی

- استفاده عطش وار از جدیترین یافته های بشری در کلیه حوزه های کاری این سازمان اعم از منابع انسانی، تولید، خدمات، آی تی، فرایندها، ارتباطات، دیجیتال و...

- سازمانی به شدت علاقمند به نوآوری در تمام سطوح، در تمام حوزه ها (یک شرکت جاه طلب که هرگز دست از نوآوری نمی کشد و در سطح جهانی یکی از مشخصه های بالکسا نوآوری می باشد) ترویج و تشویق نوآوری حتی در مواردی مانند پذیرایی و تفریح

- برنامه ریزی حرفه ای مدیران بخش ها برای تحقق اهداف کلیدی، به تصویب رساندن آن و کار شبانه روزی برای تحقق این برنامه ها.

- توجه ویژه به R&D بطوریکه نوآوری در همه جای سازمان موج بزند. (از یک صبحانه ساده تا پیچیده ترین کارها مانند طراحی محصول و وب سایتها)

- شناسایی و جذب خبره ترین های هر حوزه و واگذاری مسئولیت از طریق سهیم کردن در نتایج و پدید آوردن سازمانی نخبه محور در حوزه های OEM و ODM چشم انداز تعیین شده را محقق می نماید.

- تاسیس کسب و کارهای زیرمجموعه ولی با منابع مشترک در حوزه های غذایی، آرایشی و زیبایی، بهداشتی، دارویی، درمانی، خرده فروشی، مشاوره، تکنولوژی Hi-tech و.. از طریق کارآفرینی سازمانی با مدیریت و نام های تجاری مستقل

- آموزش و توجیه افکار زیرمجموعه مبنی بر اهمیت بهره وری و از خود گذشتگی برای رسیدن به آینده بزرگ.

ارزش های محوری:

 1. تراست (اعتماد) / اعتماد محوری ترین مساله در تجارت است. (+رازداری: هر آنچه که در اختیار یک شخص است (و نه دوستان و خانواده وی) بصورت یک امانت و راز است.)
 2. ایمان و باور قلبی (به بالکسا و اهداف آن) و نشان دادن آن با روشهای مختلف در مکان های مختلف (مشخص کردن موضع و دیدگاه)
 3. وفاداری، علاقه‌مندی، شور و عشق به شغل و سازمان، غرور و افتخار ناشی از بودن در بالکسا
 4. پایبندی به منافع سازمانی
 5. رفتار، ادب و اخلاق حرفه ای
 6. مسئولیت پذیری، رفتار مسئولانه و پاسخگویی 360 درجه
 7. عملکرد محوری (سنجش خود و زیرمجموعه فقط با نتیجه نهایی)
 8. کیفیت محوری 360 درجه 

کدهای رفتاری (ارزش های سازمانی):

 1. پایبندی به اصول، ارزش ها و فرهنگ سازمانی
 2. تفکر سیستمی
 3. وسواس مشتری مداری
 4. نگرش بلند مدت – عمل کوتاه مدت
 5. کار گروهی
 6. تشریک مساعی
 7. صداقت و درستی
 8. خوب نه عالی
 9. توسعه دیگران به وسیله یاد دادن، انگیزه دهی و قدرت دادن
 10. توسعه خود به وسیله یادگیری دائم
 11. توسعه سیستم "چه چیزی را می توانم بهتر کنم؟"
 12. سرعت انجام
 13. مدیریت تعارض و انتقادپذیری
 14. امنیت و ایمنی 360 درجه
 15. آراستگی
 16. صرفه جویی و کاهش هزینه ها
 17. تغییر پذیری - Be open to change
 18. قدردانی و قدرشناسی
 19. بخشندگی، عفو و گذشت
 20. افزایش درآمد و یا حاشیه سود
 21. تعامل و روابط اجتماعی
 22. اعتقاد به یکدیگر – اعتقاد به اهمیت یکایک افراد
 23. اعتقاد به بهترین بودن
 24. عادت سخت کوشی هوشمندانه
 25. خودانگیزشی
 26. نوآوری
 27. بلندپروازی و جاه طلبی منطقی

در بالکسا همه بصورت بالقوه شریک هستند (هر فرد می تواند با از خودگذشتگی، بهره وری، کارآمدی و در نهایت با عملکرد خود در آینده سهامدار و مالک شود)

امتیازات پایه: از زمان شروع به کار

 • حقوق ثابت (بخش ناچیز حقوق)
 • حقوق متغیر برای عموم کارکنان بر اساس عملکرد کل سازمان (غیر مدیران)
 • حقوق متغیر بر اساس عملکرد نهایی (ویژه مدیران – بخش قابل توجه حقوق)
 • پاداش پایان برنامه های دو ساله. (بیشترین میزان پاداش در کشور)

 

 • تغذیه سالم و ارگانیک: سرو صبحانه و میان وعده سالم بر اساس نیاز بدن برای بالکسایی ها
 • جسم سالم: زندگی سالم کاری در فضایی که مدام به سلامت اعضا می اندیشد.
 • روح سالم: فراهم نمودن محیط برای کار با لذت – بدون فرسایش روحی.
 • سفرهای تفریحی و رفع استرس: هر از چندگاهی با تفاهم بالکسایی ها سفرهای یک روزه کوه و دشت با هزینه و امکانات بالکسا انجام می شود و طی آن یک ریکاوری روحی اتفاق می افتد.
 • سهمیه رایگان و تخفیفات ویژه از تولیدات و خدمات.
 • یک محل عالی برای یادگیری، رشد و موفقیت: بالکسا تضمین می کند که اگر فردی موفق به ورود به این سازمان شد و طبق فرهنگ و استراتژی های این سازمان حرکت کرد آینده طلایی داشته باشد.
 • حمایت مدیریت: قوانین این سازمان به گونه ای است که اعضا را برای موفقیت های بزرگ تشویق و آنها را برای رسیدن به آن مورد حمایت قرار می دهد. تک به تک افراد در این سازمان مهم و با ارزش شمرده می شوند.
 • حق اشتباه در نوآوری: هر شخص از لحظه ورود به سازمان می تواند نوآوری داشته باشد. در این سازمان اشتباه کردن غیرتکراری در جهت نوآوری کاملا مجاز است.

 امتیازات حرفه ای: مزایای بلند مدت / از سال سوم به بعد:

 • پاداش رفتارهای خوب در هر 12 ماه: در دوره های یکساله عملکردهای بیشتر از انتظار، خلاقیت ها، نوآوری ها و هر چیزی که برای سازمان یک دستاورد محسوب شود صرفنظر از سمت مورد تشویق قرار می گیرد.
 • آینده ای تضمین شده با بهترین نوع پاداش در جهان: سرمایه گذاری برای آینده خود از طریق دریافت پاداش از نوع سهام که برای داشتن دوران بازنشستگی هیجان انگیز (و بدون مشکلات مالی) بهترین نوع پاداش در جهان لقب گرفته است. امروز پاداش می گیرید و به قیمت 20 سال بعد لذت می برید.
 • استخدام فرزندان در هر جای دنیا: فرزند یک بالکسایی این اولویت ویژه را دارد که در صورت تطابق با معیارهای بالکسا در هر کدام از دفاتر جهانی بالکسا استخدام شود.
 • فرصت برای رشد تا سطوح بالای مدیریتی کسب و کارها: با رعایت ارزش های محوری و ارزشهای سازمانی بالکسا هر شخص این فرصت را دارد که تا سطوح رهبری هر کدام از کسب و کارها رشد کرده و سهامدار آن بخش نیز شود..
 • فرصت کارآفرینی سازمانی برای همه: با ورود به بالکسا فرصت رشد و موفقیت نه تنها محدود نمی شود و بلکه بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که یک شخصی یک کسب و کار مستقل را راه اندازی نماید. (با بیش از 3000 مورد ثبتی که بالکسا تا به امروز ثبت نموده و دهها زیرشاخه آن هر شخصی می تواند با کارآمدی خود به درجات بسیار بالایی از این کسب و کارها برسد و حتی مدیریت کامل یک تجارت با کارمندان و ساختمان مخصوص به خود را داشته باشد.) اگر احساس می کنید شما یک کارآفرین هستید و بخت یارتان نبوده عجله نکنید، در بالکسا فرصت کارآفرین شدن را نیز دارید.
 • مسائل مالی: وام با بهره صفر (معادل 12 ماه آخر دریافتی) برای کارکنان دارای بیش از 3 سال سابقه / بازپرداخت سه ساله بصورت کسر از حقوق.
 • سفرهای خارجی: طبق برنامه های در حال تدوین در هر 10 سال یک سفر خارجی برای اشخاص شایسته همراه با 2 نفر با کلیه هزینه های پرداخت شده اعطا می شود.
 • پرداخت هزینه های خوشحال بودن: بالکسا تمایل دارد برای خوشحال بودن و شادی اعضای خود هزینه کند و بدین جهت برنامه ریزی های ویژه ای در سر می پروراند.
 • پرداخت هزینه های سالم و خوشتیپ بودن: شعار جهانی بالکسا "زیبایی در سلامتی" است و به همین منظور علاقمند است اعضایی با پرستیژ، آراسته و سالم داشته باشد. از نظر بالکسا زیبایی همان سلامتی است و فطرت انسان در حقیقت چیزی که سالم است را زیبا تفسیر می کند.
 • بالکسا پشتوانه هر بالکسایی: در زندگی هر شخص احتمالا روزهای سختی وجود دارد که نیاز به پشتوانه دارد. همه چیز از یک نیاز شروع می شود. نیاز به پول، مسکن، همراه، مشاور و.. وقتی شما سالها برای بالکسا پشتوانه باشید بالکسا نیز طبق یک برنامه محرمانه برای شما پشتوانه خواهد بود.
 • امتیازات ویژه ای نیز برای سفیران سازمانی، زن یا مرد سال، مدیر سال، از خودگذشتگی ها، تلاش های خارج از انتظار و.. وجود دارد که به مرور زمان اعلام خواهد شد.

در آینده نزدیک:

 • امکانات ورزشی: سالن پینگ پنگ، فوتبال سالنی، فوتبال دستی، بازی های فکری مفرح و..
 • امکانات آرامشی: سالن ماساژ حرفه ای، صندلی های چرت کوتاه و..
 • استفاده عموم از کافه بال در سراسر جهان رایگان (در هر جای دنیا می توانید به همراه دوست خود به یکی از کافه های کافه بال بروید و از خدمات پذیرایی آن برایگان استفاده کنید.)
 • استفاده خانم ها از سالنهای زیبایی لیدی بال در سراسر جهان رایگان (خدمات زیبایی، خدمات تراش، کل خدمات لیزری، خدمات ماساژ و..)
 • امکان خرید از شاپکس و شوپولات با کدتخفیف های قابل توجه (کل کالاهای مورد نیاز خانه و زندگی خود را از هر شرکتی و از هر برندی با تخفیف بالکسایی خرید کنید.)
 • روزهای کیف و حال: دو روز در سال مرخصی با حقوق به همراه خانواده یا دوستان خود به جایی که دوست دارید بروید و لذت ببرید و ثابت کنید که لذت برده اید تا هزینه سفرتان نیز پرداخت شود.
 • همکاران سطح بالا: امتیاز بزرگ و ذاتی هر بالکسایی این است که همکاران در سطوح عالی دارد که اهداف عالی دارند و از لحاظ روانشناسی ضریب موفقیت هر شخص در صورت حضور در چنین جو سازمانی به شدت بالا خواهد رفت.
 • تضمین زندگی طولانی با کار در بالکسا (تضمین جلوگیری از مرگ زودرس): جسم، روح، عسل طبیعی، جوان کننده بالکسا، ورزش و تناسب اندام در محل کار و.. (محیط بالکسا به گونه ای خواهد بود که اشخاص غیر بالکسایی حاضر می شوند برای حضور در چنین محیطی هزینه نیز پرداخت کنند.)
 • سرویس های رایگان به محل کار
 • نوشنبه: پنجشنبه های خلاق در بالکسا نوشنبه نامیده می شود که اشخاص می توانند در آن به خلاقیت و نوآوری دست بزنند و یا در حوزه کاری خود روی بهبود چیزی تمرکز کنند و یا روی کارآفرینی سازمانی تمرکز کنند. نتایج حاصله از این پنجشنبه ها مستقیما در سرنوشت فرد تاثیر خواهد گذاشت.
 • خدمات پزشکی: خدمات پزشکی عمومی در محل کار عموما برای انواع مشاوره ها و پیشگیری ها

 

بالکسا شرکتی با اهداف بزرگ جهانی است. ورود به چنین شرکتی می تواند آینده بسیار بزرگی برای یک شخص توانمند ایجاد نماید. با اینحال هر شخصی قبل از هرگونه درخواستی برای همکاری باید بداند که چه مهارت ها و توانمندیهایی در این شرکت مهم است و آن را با شرایط خود مقایسه و ترجیحا قبل از ورود به این شرکت موارد لازم را در خود توسعه، اصلاح یا بهبود دهد. بالکسا نیازمند اشخاص و مدیرانی دوراندیش، علاقمند، سخت کوش و توانمند که مسئولیت تحقق کامل اهداف و بالاتر از آن را به عهده می گیرند، است.

 

ما در جستجوی همکاری با افراد بلندپرواز، حرفه ای، نتیجه گرا و قابل اعتمادی هستیم که به بالکسا و اهداف آن شدیدا علاقمند بوده و بخاطر ساخت آینده ای بزرگ برای خودشان مسئولیت پذیر، سخت کوش و پاسخگو هستند. معیارهای ما برای جذب و استخدام، ارتقا، سمت های مدیریتی، ارائه پاداش های بزرگ و کوچک و.. ، ارزش های سازمانی و ارزش های محوری هستند و عملکرد فرد را با این شاخصها می سنجیم.

 

-اشخاصی که دنبال یک شغل هستند تا حقوق پایان ماه بگیرند: این اشخاص نباید علاقمند به ورود به بالکسا باشند چون ما حقوق ثابت زیادی پرداخت نمی کنیم. بیشتر حقوق پرداختی ما بر اساس عملکرد نهایی و پاداش است. همچنین اشخاص در بالکسا فرصت توسعه و یادگیری را دارند. ما بلند مدت فکر می کنیم و می دانیم هر کسی ضعف هایی دارد و به دنبال پیدا کردن ضعف های اشخاص نیستیم. ولی باورمان این است که ضعف ها سریعا باید اصلاح شوند.

-اشخاصی که فکر می کنند در دانشگاه زیاد یاد گرفته اند و نیازی به یادگیری ندارند به هیچ عنوان برای این سازمان مناسب نخواهند بود.

-اشخاص منفی نگر، سنتی، دارای عقیده های افراط یا تفریط گونه، نژاد پرست و هر خصوصیتی که می تواند فضای تعاملی را بر هم بزند به هیچ عنوان جایی در بالکسا ندارند.

- اشخاصی که ارزش های محوری سازمان را قبول ندارند و یا به هر دلیلی نمی توانند در آینده رعایت نمایند.

 

 

شما بعد از ورود به بالکسا:

دو روز اول: روزانه 2 ساعت در اول وقت به محل کار مراجعه خواهید کرد و علاوه بر آشنایی اولیه با بالکسا محل کار، اکانت های رسمی و حساب ایمیل را نیز تحویل خواهید گرفت و به لطف ورود شما به بالکسا کیک اولین روز حضور شما سرو شده و عکس دسته جمعی یادگاری ثبت خواهد شد.

یک هفته بعدی - کوچینگ: کار خود را بطور غیر رسمی آغاز می نمایید و در این مدت "شرح وظائف اختصاصی" و "برنامه کوتاه مدت" خود را نیز دریافت خواهید کرد و حداکثر یک هفته وقت دارید تا آن را امضا نمایید. در این یک هفته می توانید بر اساس توانمندی و مهارت های خود پیشنهاد تغییرات در این دو را بصورت کتبی ارائه نمایید و این تغییرات را به تصویب برسانید. این تغییرات باید به گونه ای باشد که اولا قابل سنجش باشد و دوما نتیجه نهایی را تغییر ندهد. (هدف حفظ آزادی مدیریتی است) / همچنین در این مدت، شخص تعیین شده ای بعنوان مربی شما جهت آموزش فرهنگ سازمانی در کنار شما بوده و به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهد داد در پایان این مدت شما باید آشنایی قابل قبولی با فرهنگ این سازمان پیدا کرده باشید و ممکن است به تناسب اهمیت شغل شما از این نظر اطمینان حاصل شود.

دو ماه بعدی: کار خود را رسما شروع می نمایید و در پایان این دو ماه به درک بالایی از سازمان خواهید رسید و باید به این سوال بصورت کتبی جواب دهید: چگونه و با چه برنامه ای تلاش خواهید کرد اهداف خواسته شده را محقق نمایید؟ در این دوره با توجه به تشخیص سازمان از توانایی ها و مهارت های شخص و همچنین میزان شوق یک فرد و مسئولیت هایی که حقیقتا می پذیرد سطوح مدیریتی و سازمانی فرد بصورت اولیه تثبیت و فرد رسما کار با مسئولیت خود را آغاز می نماید.

دو سال اول – از روزی که کیک حضور شما سرو شده است: بعد از این دو سال بر اساس کلیه عملکردهایتان مورد قضاوت قطعی قرار خواهید گرفت و بعد از این زمان شما می توانید تا سطوح ارشد و رهبری سازمان ارتقا پیدا کنید، در دفاتر سراسر جهان کار یا از طریق کارآفرینی سازمانی کسب و کار مستقل در ساختمان مستقل و با کارمندانتان به پیشرفت ادامه دهید.

 

 

3 ماه اول فعالیت شما کاملا جنبه آزمایشی دارد. و یکسال اول همکاری بصورت غیرقطعی و منوط به نتیجه می باشد و شما باید کارآمدی لازم برای همکاری بلند مدت را از طریق عملکرد نهایی نشان دهید.

 

 

بالکسا بعد از سالها فعالیت آزمایشی رسما در سال 1386 با نگرشی جهانی و برای جهانی شدن تاسیس شد ولی فعالیت جدی آن تا به سال 1392 طول کشید و رکود جهانی، رکود کشور ایران، تحریم ها و... نتوانست جلوی اراده آهنین و شوق پیشرفت را بگیرد و در این مدت به دستاوردهای بسیار عظیمی دست یافت. بطور خلاصه:

-ثبت بیش از 3000 نام تجاری، نام های اینترنتی و اسناد ثبتی به طوریکه امور اولیه و زمان بَر برای تاسیس صدها کسب و کار و هزاران محصول و خدمات انجام شده و این مهمترین کاری است که نوآوری های ما را از این به بعد بسیار سریع خواهد کرد. (این کار تا به امروز بیش از 500 میلیون تومان هزینه داشته و ارزش ایجاد شده بیش از 10 میلیون دلار تا به امروز می باشد)

- ارزش دلاری نام تجاری (و کل مالکیت معنوی) منحصر بفرد بالکسا و محصول جوان کننده بالکسا که هم اکنون تفاهم نامه همکاری آن نیز با یک گروه سرمایه گذار از آلمان امضا شده است و در پاییز سال 1398 به اجرا می رسد 600 میلیون دلار قیمت گذاری شده است. این نام منحصر بفرد در تمام کشورهای جهان و بر روی کره زمین منحصر به این شرکت بوده و قابلیت برند جهانی شدن آن بیشتر از نام تجاری کره ای سامسونگ می باشد.

- کارخانه ای کوچک ولی مجهز با تمام استانداردهای کشوری و جهانی لازم برای بسته بندی عسل و کلیه محصولات عسلی از جمله ایزو 9001، ایزو 14001، ایزو 18001، ایمنی مواد غذایی HACCP، استاندارد ورود به اتحادیه اروپا، استاندارد GMP، استاندارد حلال و... با ظرفیت تولید بیش از 30 میلیارد ریال ماهانه (که قابل گسترش می باشد)

- ثبت جهانی برخی از با ارزش ترین دامنه های روی کره زمین که صدها هزار دلار قیمت دارند و برای توسعه کسب و کار در آینده امتیاز بسیار بالایی برای ما ایجاد می کنند و کاملا در اختیار این شرکت هستند.

-سیستم های فناوری بسیار بالا و وجود برخی از خاص ترین و منتشر نشده ترین علوم مدیریتی و فناوری در این شرکت که امتیاز بسیار بزرگی برای عملکردهای بهتر مدیران آینده ایجاد می کند.

- وجود تقاضا بصورت پیش فرض برای تعدادی از کسب و کارهایمان که هم اکنون معرفی شده اند و به اصطلاح با مدیریت انان می توان مسیر را به سرعت طی نمود و این بسیار به نفع مدیرانی هست که می خواهند عملکرد بالایی داشته باشند.

- عقد قرارداد تجاری با کشورهای چین، ماکائو، تایوان به مدت 5 سال که کلیه کارهای مربوط به ارسال نمونه و انجام آزمایشات و.. در کشور مقصد سپری شده و در اینده نزدیک محموله های بزرگی از تقاضا را ایجاد خواهد کرد.

-تعدادی از کسب و کارهای آماده اجرایی شدن: سالنهای زیبایی در تراز جهانی لیدی بال/ با اولویت لوازم آرایش بالکسا و عسل (www.ladybal.com)، کافه های زنجیره ای کافه بال – با شیرین کننده عسل بجای شکر (www.cafebal.com)، فروشگاه اینترنتی شیرینی شکلات شوپولات (www.shopolat.com)، فروشگاه اینترنتی شاپکس (www.shopeex.com)، برند در آستانه جهانی شدن از عسل طبیعی – عسل24 (www.asal24.com)، برند عسل لاکچری – عرضه فقط در بازارهای جهانی ریهانی (www.rehoney.com)، برند لباس های زنانه Honey's Secret (www.honeyssecret.com)، برند محصولات لوکس در کلیه زمینه ها – ساکژر (www.suxur.com) و...

برای مشاهده بیشتر به لینک های ذیل مراجعه نمایید:

 www.balexa.com/partner

 www.balexa.com/brands